Broszka z moheru
O Radiu Maryja i telewizji Trwam mówią: „nasze media". Sami organizują terenowe biura i zbierają datki. Miejsca na multipleksie nie odpuszczą. Rodzina Radia Maryja to już poważna siła. Jak o. Rydzyk wychował takich słuchaczy?
Temperatura na zewnątrz nie rozpieszcza. Dobrze na minusie, więc i w parafialnym kiosku przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w warszawskim Aninie upałów nie ma. Ale nie zraża to pań z biura Radia Maryja, które prowadzą kiosk. Ciepło ubrane rozgrzewają się herbatą i w zakupach doradzają parafianom, którzy właśnie wyszli z mszy świętej. Na zewnętrznej szybie przyklejone duże logo Radia , powiewa też biało-czerwona flaga, a przy wejściu choinka ustrojona w okrągłe kartoniki z logo toruńskiej rozgłośni. W środku półki uginają się pod ciężarem modlitewników, książek, biografii świętych. Można zaopatrzyć się w kartki pocztowe, różańce, dewocjonalia. Za kilka złotych można kupić książeczkę z nowenną do wybranego świętego albo rozważania różańcowe. Na stoliku przy kasie wybór prasy katolickiej. Miesięcznik „Egzorcysta", diecezjalny tygodnik „Idziemy" i duży plik świątecznego numeru „Naszego Dziennika".
Choć kolejka jest spora, to organizacja na piątkę. Duży koszyczek z monetami, by było łatwiej wydawać reszty, kalkulator do podliczania rachunku. W kiosku można zdobyć informacje na temat toruńskich mediów, przyjmowane są też wpłaty na rzecz Radia Maryja i telewizji Trwam. Nie trzeba wypełniać przekazów, chodzić na pocztę czy do banku. Wystarczy po mszy odwiedzić kiosk i wpłacić darowiznę, a osoby zaangażowane w biuro przekażą ją na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta