Zmieniajmy wspólną Europę razem
Wielka Brytania powinna w pełni pozostać częścią jednolitego rynku w Europie, a jednocześnie w dalszym ciągu mieć dostęp do procesu decyzyjnego, w trakcie którego ustanawiane są reguły tego rynku – pisze burmistrz City of London.
Polska jest integralnie związana z Wielką Brytanią. Polacy są tu jedną z największych społeczności imigrantów i pracują we wszystkich gałęziach przemysłu, w bankach, szkołach i szpitalach. Gdy chodzę po Londynie uderza mnie to, jak wiele osób mówi tutaj po polsku: Polska to teraz część tkanki naszego kraju – bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości. Dlatego jest tak ważne, abyśmy jako Europejczycy współdziałali na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy i zapewnienia pomyślności naszych obywateli.
Wielki rynek
Nasze kraje już teraz łączą silne więzi biznesowe, ale więzi te mogą stać się jeszcze silniejsze. W Polsce obecnych jest wiele znanych brytyjskich marek, jak Tesco, BP, Aviva, RSA, PWC, Provident czy Rolls Royce, a do Polaków należy ponad 40 000 firm działających w Wielkiej Brytanii.
Nasz kraj jest nie tylko wielkim rynkiem wewnętrznym – wiele firm uważa go za trampolinę prowadzącą na rynki światowe. Polskie firmy z sektora IT są żywotnie zainteresowane londyńskim Tech City – europejską Doliną Krzemową położoną nieco na północ od Mili Kwadratowej, naszej dzielnicy biznesu rozciągającej się wokół katedry Świętego Pawła. Chciałbym zachęcić więcej firm z Polski, aby spojrzały na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta