Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zbuntowani synowie błądzącego kaznodziei

06 lipca 2013 | Kultura | Jacek Cieślak
W czasach, w których króluje rap i elektronika, Kings of Leon stali się głosem nastolatków
źródło: materiały prasowe
W czasach, w których króluje rap i elektronika, Kings of Leon stali się głosem nastolatków

We wrześniu ukaże się szósty album Kings of Leon – „Mechanical Bull” – i będzie to jedna z najważniejszych muzycznych premier roku. W sobotę ta amerykańska grupa gra na gdyńskim Open’erze.

Już tak jest w show-biznesie, że buntownikami stają się często młodzi ludzie poddani regułom restrykcyjnego wychowania.

Szczególną grupę stanowią dzieci pastorów: gdy już się wyzwolą z rodzinnych więzi, tworzą bezkompromisowe, bywa że pełne brutalności, piosenki.

Taka jest też historia Kings of Leon. Grupie przewodzą bracia Followill – Nathan, Caleb i Metthew, których ojciec był nawiedzonym zielonoświątkowym kaznodzieją, potem zbłądził, a ostatecznie rozwiódł się z żoną i porzucił rodzinę.

Może to dzięki jego krętym życiowym ścieżkom powstała mroczna, surowa, chwilami dziwaczna muzyka nowych królów rocka, którzy w młodości słuchali tylko gospel, natomiast Boba Dylana, U 2, The Rolling Stones poznali już po debiucie. Ich niedbale zaaranżowane nagrania idealnie wyrażają zagubienie młodych ludzi. Właśnie dlatego w czasach, gdy króluje rap i elektronika, Kings of Leon stali się głosem nastolatków.

Hipisowski kaznodzieja

Kulisy życia muzyków Kings of Leon odsłania najnowsza biografia „Sex On Fire” pióra Michaela i Dreya Heatleya, w przekładzie Anny Brodzik, wydana przez krakowskie wydawnictwo SQN.

– Nie jesteśmy pijakami bez koszulek i butów, którzy biją swoje żony. Chcemy trzymać się z dala od stereotypu południowca – deklarują muzycy.

Książka pokazuje, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9580

Wydanie: 9580

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament