Bitwa po zmierzchu

06 lipca 2013 | Sport | Krzysztof Rawa
Jerzy Janowicz i Andy Murray po meczu

Jerzy Janowicz zatrzymany w półfinale. W niedzielę wielki finał Novak Djoković – Andy Murray

Korespondencja z Londynu

Finału z Polakiem nie będzie, pamięć o emocjonującym meczu pozostanie. Trzeba oddać Andy'emu Murrayowi – wytrzymał presję rodaków, wytrzymał to, że przegrywał po pierwszym secie. Po niespełna trzech godzinach wygrał z Janowiczem 6:7 (2-7), 6:4, 6:4, 6:3. Zagra drugi raz w finale, Brytyjczycy mogą wciąż wierzyć, że pokona świetnego Serba.

Polacy zapamiętają strzały serwisowe Janowicza, jego odważne akcje, skróty i forhendy, ambicję i twardość, ale i jego 11 podwójnych błędów przy podaniu, takich podarunków Szkot nie marnuje. Początek był jednak znakomity, set wygrany po efektownym tie-breaku, biały dym po piłkach obijających linie, pewna ręka przy najtrudniejszych wymianach, kort centralny słyszał dobrze polskie okrzyki „Jeszcze raz! " po asach i „Dawaj Jurek! " w chwilach przełomu. I Jurek dawał.

Szkot jest mistrzem odbioru serwisu. Potwierdził to raz jeszcze, znacznie ograniczył potęgę pierwszego strzału...