Sieciowy biznes na własną odpowiedzialność
Rozwiązanie umowy franchisingu nie zwalnia od odpowiedzialności. Warto o tym pamiętać, kiedy w ramach prowadzonej działalności zaciągniemy zobowiązania, których nie spłacimy
Wraz z rozwojem franczyzy w Polsce pojawiają się specyficzne dla tego rodzaju działalności problemy. Ich rozwiązanie zależy m.in. od zapisów w umowie między franczyzobiorcą a franczyzodawcą co do odpowiedzialności wobec osób trzecich.
Przykładem takiego problemu może być zdarzenie, gdy jeden ze sklepów sieciowych zmieni najemcę, a sklep zalega z płatnościami. Nasz Czytelnik pyta, czy w takich sytuacjach nowy franczyzobiorca przejmuje zadłużenie wynikające z zakupionego przez poprzednika towaru?
– Prawo mówi, że nie – wyjaśnia Stefan Prociak, kierownik departamentu prawnego w firmie Kaczmarski Inkasso. – Franczyzobiorca ponosi pełną odpowiedzialność wobec osób trzecich za swoje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta