Leasing drogą do firmowego auta
Motoryzacja | Nawet najmniejsze firmy mogą finansować zakup samochodu w sposób, w jaki robią to duże przedsiębiorstwa.
Adam woźniak
Po leasing samochodów sięga coraz więcej małych i średnich spółek. O tego typu finansowanie zakupu auta może się ubiegać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, bez względu na jej typ, jak i branżę w której funkcjonuje. Możliwość dokonania takiej transakcji uzależniona jest jednak od wielu czynników, dlatego oferta dla każdego klienta zazwyczaj rozpatrywana jest indywidualnie.
Procedura zawarcia umowy dla małych i średnich przedsiębiorstw jest prosta. - Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, jest wybór samochodu. Następnie udajemy się do firmy leasingowej, gdzie wraz z doradcą uzgadniamy szczegółowo warunki transakcji – tłumaczy doradca zarządu BRE Leasing Robert Bieńkowski. Przedsiębiorca musi przygotować odpowiednie dokumenty, ale w przypadku procedury uproszczonej, stosowanej przy mniej skomplikowanych umowach, nie jest to problem.
Jakie dokumenty?
Potrzebny jest NIP, regon, EDG lub KRS, dwa dokumenty tożsamości osób reprezentujących firmę oraz wniosek leasingowy. Po dostarczeniu tych dokumentów umowa leasingu zostaje podpisana, a leasingobiorca dokonuje opłaty wstępnej. Sprawa może być nieco bardziej złożona, jeśli firma chce leasingować pojazd używany: wtedy może być dodatkowo wymagana wycena rzeczoznawców. Po odbiorze faktury zakupowej wystawionej na firmę leasingową, dokonuje się płatności....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta