Zmiana sposobu użytkowania budynku musi być zgodna z planem miejscowym
Przed zgłoszeniem staroście zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego trzeba uzyskać zaświadczenie wójta, burmistrza albo prezydenta miasta potwierdzające, że zamierzona zmiana jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
- Przedsiębiorca chce zmienić sposób użytkowania budynku z mieszkalnego na usługowy (planuje prowadzić tam zakład krawiecki i umieścić w nim kilkanaście maszyn). Czy musi złożyć w urzędzie miasta wniosek o potwierdzenie, że planowana zmiana będzie zgodna z planem miejscowym? – pyta czytelnik.
Tak.
Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej, czyli zazwyczaj staroście (art. 71 ustawy z 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, dalej p.b.). Przez zmianę sposobu użytkowania rozumie się w szczególności podjęcie bądź zaniechanie w obiekcie działalności zmieniającej warunki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta