Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szybki polski atak bez reżysera

16 października 2014 | Sport | Piotr Żelazny
Po zwycięstwie nad mistrzami świata było święto, po meczu ze Szkocją wróciły wątpliwości
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa
Po zwycięstwie nad mistrzami świata było święto, po meczu ze Szkocją wróciły wątpliwości

REPREZENTACJA | Po meczach z Niemcami i Szkocją mamy kilku nowych bohaterów, ale wciąż pojawia się dużo znaków zapytania.

Jednym z największych wygranych październikowych meczów jest Adam Nawałka. Zatrudnienie byłego szkoleniowca Górnika Zabrze na stanowisku selekcjonera wywołało mnóstwo kontrowersji. Wszyscy, którzy wskazywali, że różnice między nim a jego poprzednikiem Waldemarem Fornalikiem są tak naprawdę minimalne, mieli swoje racje. Obaj nie mieli wielkiego doświadczenia międzynarodowego, a kadrę dostali, ponieważ mieli odpowiednich protektorów w związku: Fornalik – Antoniego Piechniczka, a Nawałka prezesa Zbigniewa Bońka.

Nowy selekcjoner w pierwszych miesiącach po objęciu kadry zdążył wypróbować blisko 70 zawodników i nie sposób było oprzeć się wrażeniu, że jego poczynaniami rządzi przypadek. Tymczasem gdy przyszła godzina próby, okazało się, że nie tylko potrafiliśmy – za pomocą szczęścia, o czym trzeba pamiętać – pokonać najlepszy zespół  globu, ale też że niemal wszystkie pomysły selekcjonera zdały egzamin.

Chociaż eksperci powtarzali, że Nawałka po miesiącach testów i prób wrócił do tych samych nazwisk, wśród których obracał się Fornalik, to kluczowe role w meczach z Niemcami i Szkocją odegrali jednak piłkarze wymyśleni przez nowego selekcjonera: Arkadiusz Milik, Sebastian Mila i Krzysztof Mączyński. Trio strzeliło wszystkie cztery gole...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9968

Wydanie: 9968

Spis treści
Zamów abonament