Nie tylko Zagłada
Młodzi Żydzi po wizycie w Polsce są przekonani, że tylko silny Izrael zapewni im pomyślną przyszłość. Po otwarciu warszawskiego muzeum Polin to może się zmienić – pisze publicysta „Rzeczpospolitej"
Budynek stanął naprzeciwko pomnika Bohaterów Getta, ciężko więc będzie go ominąć około 30 tys. izraelskich licealistów, którzy co roku odwiedzają w naszym kraju miejsca związane z Holokaustem.
– Trwają rozmowy z Ministerstwem Edukacji Izraela w tej sprawie. Chcielibyśmy, aby zaleciło ono dokładne zwiedzanie naszej placówki, a być może nawet uczynienie tu bazy w czasie pobytu w Warszawie. Na razie decyzje w tej sprawie nie zapadły – mówią pracownicy Muzeum Historii Żydów Polskich.
Raj dla Żydów
Nawet jeśli izraelska młodzież spędzi w budynku o spektakularnej architekturze i równie niezwykłej ekspozycji tylko kilka godzin, i tak w znacznej części spełni się to, o co od lat apeluje Władysław Bartoszewski: pokażemy Izraelczykom, że Polska to nie tylko grób ich przodków, ale także miejsce, w którym Żydzi przez setki lat żyli w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta