Mostostal z doświadczeniem w energetyce
rozmowa | Miguel Angel Heras Llorente, wiceprezes zarządu, dyrektor generalny Mostostalu Warszawa.
Mostostal Warszawa powszechnie kojarzy się z budową dróg i mostów, skąd więc ta energetyka?
Miguel Angel Heras Llorente: Budownictwo przemysłowe jest domeną spółki od wielu lat. Niezależnie od obserwowanej stagnacji na tym rynku Mostostal Warszawa utrzymywał wykwalifikowaną kadrę i niezbędny potencjał do ponownego wejścia na rynek z chwilą pojawienia się nowych zleceń. Dzięki środkom z UE ożywieniu uległ nie tylko rynek infrastruktury, ale też energetyki. Posiadane przez spółkę zasoby i jej potencjał, wzmocniony dodatkowo o specjalistów z branży energetycznej zarówno konwencjonalnej, jak i odnawialnej, umożliwiły nam realizację kontraktów również w tym segmencie rynku. Sektor energetyczny będzie w najbliższych latach istotnym źródłem przychodów dla branży budowlanej, dlatego energetyka obok inżynierii środowiskowej to jedne z głównych segmentów działalności, w których chcemy się realizować.
Kiedy firma zaczęła zajmować się inwestycjami w tym sektorze? Trudno było wejść na ten segment rynku?
W tym roku Mostostal Warszawa świętuje 70-lecie swojej działalności. Przed zmianami ustrojowymi byliśmy wykonawcą większości instalacji sektora energetycznego w Polsce. Wejście na rynek energetyki odnawialnej związane było z przystąpieniem Polski do UE...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta