Centra usług dają zarobić w Krakowie
praca | Sektor nowoczesnych usług dla biznesu sam tworzy miejsca pracy i pobudza rozwój wielu firm w swoim otoczeniu.
Anita Błaszczak
Deweloperzy, agencje nieruchomości, firmy rekrutacyjne, doradcze i sprzątające, nie wspominając o galeriach handlowych czy klubach fitness, to tylko część firm, które korzystają z rozwoju centrów usług wspólnych, outsourcingu i IT (SSC/BPO/IT).
– Firmy z naszego sektora dostarczają usługi do wielu miejsc na całym świecie, ale miejsca pracy, kompetencje oraz pieniądze trafiają do lokalnej gospodarki – podkreśla Andrew Hallam, sekretarz generalny i założyciel krakowskiego stowarzyszenia ASPIRE, które zrzesza prawie 140 firm z sektora IT i zaawansowanych usług biznesowych.
Według jego danych w końcu 2014 r. centra usług BPO/SSC oraz IT w Krakowie zatrudniały ponad 38 tys. osób (najwięcej w skali całej Polski), za pięć lat liczba pracowników krakowskich centrów ma sięgnąć 90 tys.
Motor rozwoju biur
Jak oblicza ASPIRE, każdy tysiąc nowych pracowników w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu to 270 dodatkowych miejsc pracy. Przedstawiciele firm doradczych działający na rynku nieruchomości komercyjnych nie kryją, że branża SSC/BPO/IT jest dla nich jednym z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta