Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska znów placem budowy

10 sierpnia 2015 | Ekonomia
Inwestycje kolejowe pozwoliły skrócić czas przejazdu na głównych trasach
źródło: Rzeczpospolita
Inwestycje kolejowe pozwoliły skrócić czas przejazdu na głównych trasach

Tylko w tym roku PLK zainwestuje 8 mld zł w nowe tory. Na budowę dróg zaplanowano dwukrotnie więcej. Za rok ruszą prace przy warszawskim metrze.

ADAM WOŹNIAK

W poniedziałek otwarte zostaną oferty na rozbudowę drugiej linii warszawskiego metra. Firmy starające się o kontrakt mogą do południa składać swoje propozycje. Stołeczny ratusz zakłada, że wydłużenie metra o kolejne sześć stacji zacznie się w przyszłym roku, a zakończy w 2019 r.

Przetarg jednak się przeciąga, bo dzisiejszy termin otwarcia ofert jest już kolejnym po pierwotnie wyznaczonym na przełom I i II kwartału. Chętnych do zdobycia kontraktu jest wielu, ale do piątkowego popołudnia nie wpłynęło jeszcze żadne zgłoszenie. – Wykonawcy z reguły zgłaszają się w ostatniej chwili. Oferty będą pewnie składane tuż przed godziną 12 – mówi Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

Druga linia metra zostanie przedłużona w obu kierunkach. W stronę Woli powstaną trzy stacje: w rejonie skrzyżowania ulic Płockiej i Wolskiej, następnie Górczewskiej i Syreny oraz Górczewskiej i Księcia Janusza. Z kolei na odcinku wschodnio-północnym zbudowane zostaną stacje w okolicy skrzyżowań: Szwedzkiej i Strzeleckiej, Ossowskiego i Pratulińskiej oraz Pratulińskiej i Trockiej. Wartość całej inwestycji ocenia się na 3,47 mld złotych.

Łódź się buduje

Gdy Warszawa ruszy z wydłużaniem jednej z najbardziej spektakularnych inwestycji infrastrukturalnych w kraju, realizację innego wielkiego przedsięwzięcia usprawniającego komunikację zakończy Łódź. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10214

Wydanie: 10214

Spis treści
Zamów abonament