Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska znów placem budowy

10 sierpnia 2015 | Ekonomia
Inwestycje kolejowe pozwoliły skrócić czas przejazdu na głównych trasach
źródło: Rzeczpospolita
Inwestycje kolejowe pozwoliły skrócić czas przejazdu na głównych trasach

Tylko w tym roku PLK zainwestuje 8 mld zł w nowe tory. Na budowę dróg zaplanowano dwukrotnie więcej. Za rok ruszą prace przy warszawskim metrze.

ADAM WOŹNIAK

W poniedziałek otwarte zostaną oferty na rozbudowę drugiej linii warszawskiego metra. Firmy starające się o kontrakt mogą do południa składać swoje propozycje. Stołeczny ratusz zakłada, że wydłużenie metra o kolejne sześć stacji zacznie się w przyszłym roku, a zakończy w 2019 r.

Przetarg jednak się przeciąga, bo dzisiejszy termin otwarcia ofert jest już kolejnym po pierwotnie wyznaczonym na przełom I i II kwartału. Chętnych do zdobycia kontraktu jest wielu, ale do piątkowego popołudnia nie wpłynęło jeszcze żadne zgłoszenie. – Wykonawcy z reguły zgłaszają się w ostatniej chwili. Oferty będą pewnie składane tuż przed godziną 12 – mówi Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

Druga linia metra zostanie przedłużona w obu kierunkach. W stronę Woli powstaną trzy stacje: w rejonie skrzyżowania ulic Płockiej i Wolskiej, następnie Górczewskiej i Syreny oraz Górczewskiej i Księcia Janusza. Z kolei na odcinku wschodnio-północnym zbudowane zostaną stacje w okolicy skrzyżowań: Szwedzkiej i Strzeleckiej, Ossowskiego i Pratulińskiej oraz Pratulińskiej i Trockiej. Wartość całej inwestycji ocenia się na 3,47 mld złotych.

Łódź się buduje

Gdy Warszawa ruszy z wydłużaniem jednej z najbardziej spektakularnych inwestycji infrastrukturalnych w kraju, realizację innego wielkiego przedsięwzięcia usprawniającego komunikację zakończy Łódź. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10214

Wydanie: 10214

Spis treści
Zamów abonament