Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cały czas przeważają argumenty za hossą

10 sierpnia 2015 | Ekonomia

Fundusze akcji zagranicznych, obligacji korporacyjnych oraz polskich małych i średnich spółek to podstawa inwestycji na sierpień.

Największy udział w portfelu na rozpoczęty miesiąc mają fundusze akcji zagranicznych, zajmujące 29 proc. inwestycji. Druga co do wielkości pozycja to fundusze obligacji korporacyjnych (22 proc.), trzecia – akcje małych i średnich spółek z udziałem rzędu 18 proc.

W sumie fundusze papierów udziałowych – szerokiego rynku, małych i średnich spółek oraz akcji zagranicznych – powinny odpowiadać za 53 proc. portfela, praktycznie tyle samo co w lipcu. Widać więc, że zarządzający typujący fundusze do portfela „Parkietu" nie przestraszyli się czwartkowego załamania notowań banków (wywołanego przyjęciem przez Sejm ustawy umożliwiającej przewalutowanie kredytów hipotecznych) i nadal widzą argumenty za hossą. Nie brak nawet ryzykantów twierdzących, że ceny największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie – w tym przede wszystkim banków – spadły już tak bardzo, że można zacząć inwestować. —jam

Czytaj więcej w „Parkiecie"

Wydanie: 10214

Wydanie: 10214

Spis treści
Zamów abonament