Kłótnia konkurentów nie unieważni patentu
Sam fakt, że w chwili dokonywania zgłoszenia do rejestracji znaku towarowego w Polsce zgłaszający wiedział o używaniu identycznego oznaczenia za granicą przez innego przedsiębiorcę, to za mało dla wykazania jego złej wiary.
Sprawa dotyczyła unieważnienia prawa ochronnego na słowny znak towarowy. Spór powstał po tym, gdy w styczniu 2011 r. do Urzędu Patentowego RP wpłynął sprzeciw do decyzji o udzieleniu prawa ochronnego na słowny znak towarowy na rzecz innej firmy zgłoszonego do rejestracji kilka lat wcześniej. Sporny znak został zgłoszony dla towarów z klasy 21 obejmującej m.in. grzebienie, szczoteczki do zębów, szczotki do zamiatania, kosze na śmieci, ścierki do czyszczenia, butelki na napoje i jedzenie.
Wnoszący sprzeciw stwierdził, że jest twórcą i właścicielem słownych znaków towarowych w wielu krajach. Jego towary opatrywane znakiem cieszą się wśród klientów dobrą opinią z uwagi na jakość. Mężczyzna podkreślał, że uprawniony, zgłaszając sporny znak towarowy do ochrony, chciał zablokować możliwość rejestracji tego oznaczenia w Polsce na jego rzecz. Tym samym działał w złej wierze. Zaznaczył, że uprawniony jest jego głównym konkurentem w zakresie wprowadzania do obrotu artykułów gospodarstwa domowego, a więc towarów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta