Zakwaterowanie robotników w pobliżu budowy służy interesom firmy
Korzystanie przez oddelegowanych za granicę pracowników z zapewnianego im przez pracodawcę noclegu oraz transportu z siedziby firmy do miejsca zakwaterowania i z powrotem nie stanowi dla nich przychodu.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Łodzi z 13 stycznia 2016 r. (IPTPB1/ 4511-709/15-2/RK).
Spółka akcyjna (wnioskodawca) zajmuje się naprawą i konserwacją metalowych wyrobów gotowych, w szczególności modernizacjami i remontami urządzeń energetycznych. Wnioskodawca prowadzi prace zarówno w Polsce, jak i za granicą, zatrudniając pracowników na kontrakty trwające od kilku do kilkunastu miesięcy. Przy okazji każdego wyjazdu osoby zatrudnionej na budowę zagraniczną strony umowy o pracę zawierają pisemne porozumienie wskazujące konkretne miejsce wykonywania pracy za granicą.
W ramach projektów realizowanych za granicą, ze względu na znaczne odległości pomiędzy budowami, aby pracownicy mogli możliwie szybko i efektywnie wykonywać pracę, spółka zapewnia im miejsca noclegowe, a także transport z siedziby spółki do miejsca zakwaterowania i z powrotem. Usługodawcy wystawiają swoje faktury na spółkę, ponieważ to pracodawca zamawia wykonanie robót. Korzystanie z noclegu i transportu jest możliwe wyłącznie na zasadach ustalonych przez pracodawcę, a pracownicy zobowiązani są do przestrzegania ustalonych zasad. Zapewnienie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta