Bank czuwa, by klient nie stracił
Karta jest blokowana w razie zastrzeżeń do klienta czy operacji
janina blikowska
Jesteśmy na wakacjach. Robimy zakupy albo jemy obiad w restauracji. Chcemy zapłacić kartą, a tu przykra niespodzianka: karta nie działa, bo została zablokowana przez bank. W jakich sytuacjach coś takiego może się zdarzyć?
– Kartę płatniczą blokujemy tylko wtedy, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że została użyta przez osoby trzecie (oszustów) – wyjaśnia Piotr Termena, menedżer rozwoju biznesu w BZ WBK.
Bank blokuje też kartę, gdy otrzyma w tej sprawie alert z organizacji płatniczej lub innej instytucji lub gdy z własnych analiz banku wynika, że dane z plastiku mogły zostać przechwycone przez osoby trzecie; na przykład wykradli je hakerzy i istnieje ryzyko, że wykorzystają do oszukańczych transakcji.
W podejrzanych sytuacjach
Magdalena Kwiatkowska, kierująca wydziałem kart płatniczych w Banku Millennium, tłumaczy, że wydawca karty ma prawo ją zablokować w razie zaistnienia uzasadnionych podejrzeń związanych z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta