Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krótka i droga praca

17 marca 1997 | Ekonomia | MR

ZA ODRň

Krótka i droga praca

Najnowszy niemiecki dowcip: przy piwie rozmawiają Amerykanin, Rosjanin i Niemiec. Amerykanin powiada -- u nas, kiedy kobieta jedzie konno, to ciągnie nogi po ziemi. Nie dlatego, że konie są takie małe, tylko dlatego, że panie mają tak długie nogi. Rosjanin mówi -- u nas, kiedy kobieta przechodzi przez drzwi, zawsze w nich utkwi. Nie dlatego, że drzwi takie wąskie, tylko dlatego, że kobiety rosyjskie są tak obfite. Niemiec powiada -- a u nas, jak mąż wychodzi do pracy, daje żonie na pożegnanie klapsa. A jak wraca, to się jej jeszcze pośladki trzęsą. Nie dlatego, że kobiety mają u nas ciało jak galareta, tylko dlatego, że dzień pracy jest taki krótki.

Czas pracy jest w Niemczech uważany przez związki zawodowe i część polityków lewicowych za klucz do zwiększenia zatrudnienia. To przekonanie opiera się na prostym rachunku arytmetycznym: niemiecka gospodarka dysponuje pewną, ograniczoną liczbą godzin do przepracowania. Im krótszy będzie jednostkowy czas pracy, tym większa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1024

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament