Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ograniczone możliwości energetyki odnawialnej

17 marca 1997 | Nauka i Technika | KF

ROZMOWA

Prof. Zdzisław Celiński z Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Komitetu Energetyki Jądrowej Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Ograniczone możliwości energetyki odnawialnej

Ludzie protestują przeciw stawianiu elektrowni jadrowych i składowiskom odpadów nuklearnych. Ostatnio 30 tysięcy policjantów w Niemczech chroniło transport z odpadami na trasie do Gorleben. Czy energetyka jądrowa przeżywa kryzys?

Organizacje ekologiczne zawsze przeciwko czemuś protestują. W Polsce protestują przeciwko wszelkim składowiskom odpadów, zakładom spalania śmieci, a ostatnio przeciw lokalizacji masztu radiowego. Znaczna część społeczeństwa w odniesieniu do zagrożeń związanych z promieniowaniem jądrowym wykazuje niski stopień wiedzy. W skazuje to na potrzebę podjęcia działań informujących społeczeństwo, czym jest energetyka jądrowa i jakie rzeczywiste zagrożenie dla ludności może ona wnosić. Proces wytwarzania energii ze spalania surowców kopalnych jest dzisiaj głównym sprawcą niszczenia środowiska.

Pomimo oporów i przeszkód energetyka jądrowa rozwija się nadal, chociaż bardzo nierównomiernie: słabiej w innych krajach, a w niektórych jej rozwój został całkowicie zahamowany. Z różnych zresztą przyczyn -- oporów społecznych lub po prostu zbyt dużej podaży energii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1024

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament