Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gonitwa za marzeniem

17 marca 1997 | Sport | KR

Luc Alphand zdobył Puchar Świata

Gonitwa za marzeniem

Rozstrzygnięcie zapadło w ostatniej konkurencji finału alpejskiego Pucharu Świata w Vail -- pretendent z Norwegii, Kjetil Andre Aamodt, nie odrobił strat w slalomie specjalnym i mistrz zjazdu, Luc Alphand, przywiezie Kryształową Kulę do Francji. Ostatnie konkurencje wygrali: Deborah Compagnoni i Michael von Gruenigen -- slalomy giganty, wspólnie Lara Magoni z Pernillą Wiberg oraz Finn Christian Jagge -- slalomy specjalne.

W łoszka Compagnoni i Szwajcar von Gruenigen wygrywali pucharowe slalomy giganty po cztery razy, oboje zdobyli we wcześniejszych zawodach tyle punktów, że małe Kryształowe Kule były ich własnością przed finałem w USA. Oboje zostali w lutym mistrzami świata w Sestrieres, więc ciekawie byłoby tylko wtedy, gdyby któreś znich przegrało. Nawet swoje tegoroczne sukcesy podsumowali podobnie, twierdząc, że są to najbardziej wartościowe osiągnięcia w ich karierach. Tylko Compagnoni dodała: "To był sezon...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1024

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament