Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojewoda chce przejąć stocznię

17 marca 1997 | Kraj | PA

STOCZNIA GDAŃSKA

Nowy pomysł

Wojewoda chce przejąć stocznię

Wojewoda gdański Henryk Wojciechowski w rozmowie z Radiem Gdańsk zapowiedział wystąpienie do sądu o przejęcie Stoczni Gdańskiej. Jednocześnie wojewoda oskarżył syndyków o sterowanie akcją protestacyjną stoczniowców. Mecenas Wiesław Szaj, zastępca syndyka, odrzucił twierdzenia wojewody.

Wojciechowski zamierza w przyszłym tygodniu zwrócić się do sądu o przejęcie majątku upadłej stoczni w zamian za długi spółki wobec skarbu państwa. -- Jest to jedyna obecnie szansa na restrukturyzację stoczni -- twierdzi wojewoda. Dodaje, że chce wziąć na siebie odpowiedzialność za stocznię.

Polska Agencja Prasowa podała, że zdaniem Mariana Krzaklewskiego, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", wypowiedź Henryka Wojciechowskiego, wojewody gdańskiego, na temat przejęcia Stoczni Gdańskiej za długi wobec skarbu państwa świadczy ojego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1024

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament