Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Narodzinykoncernu

17 marca 1997 | Ekonomia | PW

Połączenie Polifarbu Cieszyn z Polifarbem Wrocław

Narodzinykoncernu

Za tydzień, 24 i 25 marca br. ,odbędą się walne zgromadzenia akcjonariuszy Polifarbu Cieszyn i Polifarbu Wrocław. Zadecydują one o połączeniu obydwuspółek. Nowa firma będzie miała nazwę Polifarb Cieszyn-Wrocław, a jejsiedziba będzie mieścić się we Wrocławiu.

Akcjonariusze Polifarbu Wrocław, którzy zbiorą się 25 marca br. , będą mieli dosyć proste zadanie. Podejmą uchwały o zatwierdzeniu bilansu oraz rachunku zysków i strat za ubiegły rok oraz udzielą pokwitowania radzie nadzorczej i zarządowi spółki. Zysk netto w wysokości 18 mln 493, 3 tys. zł ma zostać podzielony w następujący sposób: 90 tys. zł zostanie przeznaczonych na tantiemy dla rady nadzorczej, a reszta na powiększenie kapitału zapasowego. Potem zostanie podjęta uchwała o połączeniu z Polifarbem Cieszyn poprzez przeniesienie całego majątku Polifarbu Wrocław na cieszyńską spółkę. Przejęcie wrocławskiej spółki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1024

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament