Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Popyt stale wzrasta

17 marca 1997 | Ekonomia | LO

RYNEK NAPOJOW

Hellena

Popyt stale wzrasta

Zenon Sroczyński, właściciel Helleny zaczynał w 1991 r. od jednej linii rozlewania napojów w 1, 5-litrowe opakowania typu PET, teraz ma ich kilka. Od dwóch lat jest producentem soków owocowych w kartonowych opakowaniach z plastikowym otwieraczem. W ub. r. wprowadził na rynek oranżadę. W lutym br. na 9, 5-ha posesji pod Opatówkiem rozpoczął budowę nowego zakładu za ponad 10 mln zł. Jego otwarcie planuje na koniec kwietnia lub początek maja. Jeszcze przed sezonem chce wyprodukować nowe napoje gazowane i wodę mineralną wopakowaniach od 0, 25 ldo 5 l. Nowy zakład zwiększy zdolności produkcyjne o o k. 60 proc.

Najlepiej na swoim

-- W 1990 r. i 1991 r. w Kaliszu i okolicach upadały zakłady produkcyjne, co oznaczało grupowe zwolnienia. Postanowiliśmy ze znajomymi stworzyć dla siebie miejsca pracy. Początkowo chcieliśmy handlować napojami gazowanymi, bo sprowadzano je do Polski miliony sztuk. Kiedy pojechaliśmy do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1024

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament