Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umowę terminową wciąż łatwiej rozwiązać

09 lutego 2017 | Praca i ZUS | Paulina Gromadzińska

Pracownik wywodzący swoje roszczenia z nieuzasadnionego wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony przegra w sądzie, bo pracodawca nadal nie musi podawać przyczyny swojej decyzji.

Praktycznie każdy pracodawca zna zasadę, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony, w przeciwieństwie do umowy bezterminowej, nie wymaga wskazywania pracownikowi przyczyny. Ostatnio kwestia ta stała się przedmiotem rozważań Sądu Najwyższego, a 1 grudnia 2016 r. zapadł wyrok, który potwierdził tę zasadę (I PK 241/15).

Tło faktyczne

Spór w tej sprawie powstał w wyniku rozwiązania w drodze wypowiedzenia stosunku pracy przez jeden z urzędów ze swoją pracownicą zatrudnioną na okres 3 lat. Powodem był konflikt w zespole zarządzanym przez kobietę i podejrzenia stosowania mobbingu. Pracownica odwołała się od wypowiedzenia, żądając...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10671

Wydanie: 10671

Spis treści
Zamów abonament