Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatek od nieruchomości potrąca się w dacie poniesienia

13 marca 2017 | Podatki | Marcin Szymankiewicz

Przedsiębiorca powinien zakwalifikować podatek od nieruchomości jako tzw. pośredni koszt uzyskania przychodów. Jest to bowiem ogólny stały wydatek związany z prowadzeniem przez niego działalności gospodarczej.

- Czy podatek od nieruchomości płacony od posiadanego gruntu przez podatnika prowadzącego księgi rachunkowe jest tzw. kosztem pośrednim czy bezpośrednim? – pyta czytelniczka.

Za koszty bezpośrednio związane z uzyskiwanym przychodem nie można uznać podatku od nieruchomości. Wydatki te nie są wprost, celowo ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego przychodu w przyszłości, lecz wynikają ze statusu przedsiębiorcy jako właściciela nieruchomości. Jako wydatek konieczny do poniesienia w określonym czasie, wiąże się z konkretnym rokiem podatkowym. Z punktu widzenia właściciela nieruchomości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10698

Wydanie: 10698

Spis treści
Zamów abonament