Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Organizator programu lojalnościowego nie ma obowiązków płatnika

13 marca 2017 | Podatki | Maciej Synowicz

Jeżeli wypłata nagród podlega zwolnieniu z podatku, to wypłacający nie jest zobowiązany do sporządzenia deklaracji PIT-8AR.

Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 21 grudnia 2016 r. (2461-IBPB -2-2.4511.899.2016.2.AK).

Wnioskodawca (dalej także jako: podatnik) planuje organizację programu lojalnościowego. Program jest skierowany do osób fizycznych zamieszkałych w Polsce, będących konsumentami w rozumieniu kodeksu cywilnego. Uczestnictwo będzie bezpłatne i ma się odbywać według regulaminu ustalonego przez podatnika. Idea programu zakłada, że uczestnicy będą otrzymywać bony lub zwrot części wydatków na zakup na zasadach określonych w regulaminie – u wskazanych w regulaminie sprzedawców. Wnioskodawca będzie nabywał bony od partnerów (zleceniodawców) i przekazywał je uczestnikom w formie elektronicznej. Wnioskodawca będzie działał jako podmiot koordynujący na zlecenie partnerów i to oni będą ponosić ciężar finansowy przekazywanych uczestnikom nagród.

Wnioskodawca spytał, czy przekazywanie w przyszłości nagród rzeczowych, w kwocie do 760 zł od jednej transakcji, spowoduje po jego stronie jakiekolwiek obowiązki wynikające z ustawy o PIT.

Zdaniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10698

Wydanie: 10698

Spis treści
Zamów abonament