Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie drogi na zakręcie

13 marca 2017 | Ekonomia
W 2017 roku sieć szybkich dróg ma się wydłużyć o ponad 390 kilometrów
źródło: Rzeczpospolita
W 2017 roku sieć szybkich dróg ma się wydłużyć o ponad 390 kilometrów

Firmy budowlane obawiają się negatywnych scenariuszy: wojny cenowej spowodowanej brakiem kontraktów albo nagłego skumulowania robót.

Adam woźniak

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w projektowaniu i w budowie jest przeszło 1300 km nowych dróg. Na ponad 700 km uruchomiono przetargi. W porównaniu z ub. rokiem, kiedy włączono do ruchu 124 km dróg ekspresowych i autostrad, teraz łączna długość uruchamianych tras ma być przeszło trzykrotnie większa. A za dwa lata zaczną się domykać całe szlaki komunikacyjne.

Choć w połowie tygodnia zaczyna się sezon budowlany, na niektórych kontraktach w okresie zimowym nie przerywano prac.

Ruszają budowy

Na budowanej drodze ekspresowej od Lubienia do Rabki-Zdroju trwały roboty ziemne i przy budowie mostów. Najtrudniejsze jest drążenie tunelu pod górą Mały Luboń, prowadzone przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Prace trwają na trasie S3, gdzie w tym roku oddana zostanie druga nitka obwodnicy Gorzowa i odcinek od Sulechowa do Zielonej Góry. Przed końcem przyszłego roku ma być gotowe całe połączenie Bolkowa ze Szczecinem. Przyspiesza także budowa S6 między Goleniowem a Koszalinem, gdzie w marcu wydano zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinków Nowogard–Płoty i Ustronie Morskie–Koszalin. Na czterech odcinkach, dla których ZRID wydano wcześniej, ruszają prace budowlane.

Z kolei w lutym ruszyła wycinka drzew pod budowę odcinka S8 Radziejowice–Przeszkoda, a na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10698

Wydanie: 10698

Spis treści
Zamów abonament