Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Funt dołuje, ale nasi eksporterzy są spokojni

13 marca 2017 | Ekonomia
Funt traci od grudnia
źródło: Rzeczpospolita
Funt traci od grudnia

Słaba waluta nakręca inflację na Wyspach Brytyjskich. Analitycy przewidują, że w najbliższym czasie funt nie przekroczy 5 zł.

Funt traci systematycznie od początku grudnia. Wtedy trzeba było płacić za niego nawet 5,4 zł, zaś w piątek po południu kosztował 4,94 zł, czyli najmniej od listopada.

– Dotychczas brytyjska gospodarka stymulowana była słabością funta. Teraz jednak widać, że wynikające z tego przyspieszenie inflacji realnie uderzy w gospodarstwa domowe na Wyspach, które mogą zacząć ograniczać konsumpcję – mówi Rafał Sadoch z DM mBanku.

Dodatkowo w końcówce lutego pojawiły się doniesienia o możliwej secesji Szkocji. Wszystko to stwarza ryzyko spadku kursu funta, choć brytyjskie władze pozostają wyjątkowo optymistyczne i spodziewają się stabilizacji dynamiki wzrostu gospodarczego nieco poniżej 2 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10698

Wydanie: 10698

Spis treści
Zamów abonament