Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zwalczanie samowoli budowlanych jest trudne

13 marca 2017 | Prawo | Danuta Frey

Sprawa rozbiórki 64 domków holenderskich w Ustroniu Morskim wpisuje się w ogólnokrajowe kłopoty z samowolami budowlanymi.

Przez wiele lat samowole budowlane traktowano jako najszybszy, a nieraz jedyny sposób na wybudowanie się. Nadal się zdarzają, zwłaszcza na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Dotyczą głównie budynków gospodarczych, nadbudowy i przebudowy domów. Zdarzają się jednak domy postawione bez pozwolenia na budowę i tzw. obiekty tymczasowe na terenach atrakcyjnych turystycznie. Według danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w 2016 r. prowadzono 24,3 tys. postępowań dotyczących samowoli budowlanych. Sprawa z Ustronia Morskiego była jedną z nich.

Domki do rozbiórki

W 2015 r. powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Kołobrzegu nakazał trzem osobom uznanym za inwestorów rozbiórkę 64 domków holenderskich. Domki, podłączone do prądu i sieci wodno-kanalizacyjnej, stoją na terenie, na którym miejscowy plan zagospodarowania Ustronia Morskiego zakazuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10698

Wydanie: 10698

Spis treści
Zamów abonament