Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powiew optymizmu z Bukowiny

13 marca 2017 | Ekonomia
Nie ma kraju, który odniósłby sukces bez rozwiniętego rynku kapitałowego – mówił w Bukowinie Tatrzańskiej wicepremier Mateusz Morawiecki.
źródło: materiały prasowe
Nie ma kraju, który odniósłby sukces bez rozwiniętego rynku kapitałowego – mówił w Bukowinie Tatrzańskiej wicepremier Mateusz Morawiecki.

17. konferencja Izby Domów Maklerskich rozbudziła wielkie nadzieje. Rynek kapitałowy w końcu jest w centrum uwagi decydentów politycznych.

przemysław tychmanowicz

Świadczyć o tym mógł już skład uczestników konferencji. Oprócz przedstawicieli rynku kapitałowego, którzy co roku licznie stawiają się w Bukowinie Tatrzańskiej, w tym roku bogato reprezentowane były także urzędy państwowe. Na konferencji pojawił się m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, który wlał nadzieję w serca przedstawicieli rynku kapitałowego.

Szansa na nowy rynek

– W ramach strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju budowa strategii rynku kapitałowego jest niezwykle ważna. Widzimy potrzebę wzmocnienia rynku kapitałowego. Nie ma rozwiniętego kraju który odniósłby sukces, a jednocześnie nie miałby rozwiniętego rynku kapitałowego – stwierdził Morawiecki. Zapewniał, że ministerstwo rozwoju pracuje obecnie nad kilkoma projektami, które mogą tchnąć w rynek kapitałowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10698

Wydanie: 10698

Spis treści
Zamów abonament