Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komputery dla jednostek oświatowych z zerową stawką podatku

13 marca 2017 | Podatki | Mateusz Warchulski

Dostawa jednostek centralnych do gminy, które następnie zostaną przekazane szkołom i przedszkolom, może korzystać z obniżonej stawki podatku od towarów i usług.

Tak uznała Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 30 grudnia 2016 r. (2461-IBPP2.4512.821.2016.2.JJ).

Gmina, wykonując swoje zadania wynikające z przepisów ustawy o samorządzie gminnym, zamierza realizować w okresie po 1 lutego 2017 r. projekt, którego celem jest rozszerzenie e-usług publicznych poprzez wprowadzenie nowych e-usług w obszarze edukacji, świadczonych drogą elektroniczną. Projekt obejmuje jednostki oświatowe (cztery przedszkola w tym dwa prowadzone w ramach zespołów szkół, 14 szkół podstawowych i trzy gimnazja) oraz Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy, dla których gmina jest organem prowadzącym. W ramach projektu zostanie wprowadzony również e-dziennik i w związku z tym zostaną wdrożone moduły dziedzinowe systemu klasy ERP z obszaru finansowo-księgowego, kadrowo-płacowego oraz obsługi arkuszy organizacyjnych.

W celu wdrożenia projektu zostanie zakupiony sprzęt komputerowy: 184 komputery stacjonarne i 26 urządzeń mobilnych do placówek edukacyjnych, 11 komputerów dla X (jednostka podległa gminie, która zarządza placówkami oświatowymi) oraz serwer do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10698

Wydanie: 10698

Spis treści
Zamów abonament