Ziobro kontra Pałac
Lepsza współpraca opozycji, emocje w obozie rządzącym – walka o sądy zmienia scenę polityczną.
Podwójne weto prezydenta Andrzeja Dudy oraz fala protestów przeciwko zmianom w sądownictwie mogą być początkiem największej redefinicji polskiej sceny politycznej od wyborów w 2015 roku. Już teraz widać, że lipcowa próba sił wywołała nie tylko bezprecedensowe protesty społeczne, ale też stała się katalizatorem zmian zarówno w obozie rządzącym, jak i po stronie opozycji.
Słowne przepychanki
W przesłaniu prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącym zawetowanych ustaw najbardziej krytykowany był Zbigniew Ziobro. Nawet jeśli nigdy nie padło jego nazwisko. Późniejsze reakcje współpracowników ministra sprawiedliwości – oskarżenia, że prezydent złamał obietnice, podkreślanie, że projekt zmian w Sądzie Najwyższym był konsultowany, spotkały się z twardą reakcją Pałacu Prezydenckiego. Słowa prezydenckiego rzecznika Krzysztofa Łapińskiego o tym, że wiceministrowie Ziobry nie są partnerami do rozmowy i nie powinni pouczać prezydenta, najlepiej pokazują, że chociaż centrala partii – jak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta