Inteligentny algorytm przepuści autobus na światłach
Białystok, Poznań czy Rzeszów to przykład tego, jak nowe technologie mogą poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w metropoliach.
Michał Duszczyk
W związku z wyzwaniami, jakie stają przed aglomeracjami w kontekście mobilności, potrzebne jest poszukiwanie rezerw przepustowości. Pomóc w tym mogą innowacyjne technologie. Coraz więcej rodzimych miast decyduje się więc na wdrożenie zaawansowanych systemów sterowania ruchem (tzw. ITS). Na takie cyfrowe rozwiązania usprawniające poruszanie się po mieście postawiły już m.in. Warszawa, Kraków czy Białystok, które poszły w ślady takich metropolii, jak Berlin, Londyn i Rzym.
Dariusz Obcowski, dyrektor pionu ITS w Siemens Polska, tłumaczy, że inwestycje w takie nowatorskie systemy informatyczne to dziś całkowicie naturalny trend. – Zastosowanie inteligentnych systemów poprawia bezpieczeństwo, zwiększa mobilność i usprawnia komunikację –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta