Krzepnie obronny koncern
Zamówienia armii, konsolidacja firm i wewnętrzne reformy wzmocniły narodową zbrojownię.
Tekst powstał we współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową
Nowe haubice Krab systemu ogniowego Regina, samobieżne moździerze Rak, pierwszy tysiąc nowoczesnych karabinków Grot już trafiły do Sił Zbrojnych RP. Zamówiony w spółkach Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) oręż dociera w tym roku do jednostek zgodnie z harmonogramem i odpowiedniej jakości.
Narodowa zbrojownia, choć wdraża korporacyjny kodeks i kończy trudny proces konsolidacji, nie zwalania produkcyjnego tempa. Reformy nie zatrzymały przygotowań do uruchomienia produkcji rakietowo-lufowych zestawów przeciwlotniczych Pilica, wyrzutni Poprad, nowoczesnych systemów radiolokacji czy wojskowej optoelektroniki. Wydaje się, że w nadzorowanym przez ministra obrony państwowym przemyśle zbrojeniowym oprócz ogromnej mobilizacji widać coraz więcej oznak... normalności.
Niepożądanych niespodzianek nie przyniosą też zapewne tegoroczne wyniki. Za dziewięć miesięcy 2017 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w Grupie Kapitałowej PGZ wyniosły 3,122 mld zł i były o 379 mln zł wyższe niż rezultat wypracowany w analogicznym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta