Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kara porządkowa czasem po dwóch tygodniach od dnia naruszenia

08 lutego 2018 | Kadry i Płace

Jeśli przewinienie pracownika nie jest oczywiste i potrzebna jest analiza zdarzenia, dwutygodniowy termin na ukaranie zatrudnionego biegnie dopiero od dnia podsumowania wniosków.

- Zepsuła się maszyna, którą obsługiwał pracownik. Twierdzi on, że postępował zgodnie z instrukcją obsługi i nie ponosi winy za to, co się stało. Ocena, czy nastąpiło to na skutek jego działania, wymaga przeprowadzenia postępowania przez komisję. Sprawa jest dosyć skomplikowana. Prace potrwają ok. 2-3 tygodni. Czy jeśli okaże się, że jednak pracownik zawinił, będziemy mogli nałożyć na niego karę porządkową po tym czasie? – pyta czytelnik.

Tak. Jeżeli komisja wykaże, że pracownik dopuścił się naruszenia obowiązków, karę będzie można nałożyć w ciągu 2 tygodni od przedstawienia analizy zaistniałego zdarzenia. W żadnym wypadku nie wolno zastosować tej kary po upływie 3 miesięcy od wystąpienia awarii.

Za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament