Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdzie warto oszczędzać na emeryturę

08 lutego 2018 | Moje pieniądze
źródło: Rzeczpospolita

Ranking IKE i IKZE | Wybraliśmy najlepsze konta emerytalne na podstawie wyników inwestycyjnych z końca 2017 r. Mateusz Pawlak

Najlepsze obecnie IKE (indywidualne konto emerytalne) w formie funduszu inwestycyjnego znajdziemy w Union Investment TFI, NN Investment Partners TFI oraz Investors TFI. Zainteresowani założeniem IKE w dobrowolnym funduszu emerytalnym prowadzonym przez PTE powinni rozważyć ofertę Nationale-Nederlanden PTE, MetLife PTE oraz PTE PKO. Wśród IKE prowadzonych przez ubezpieczycieli najkorzystniej wypadają oferty Nationale-Nederlanden, Avivy i PZU Życie.

Oceniając IKE, wzięliśmy pod uwagę dotychczasowe efekty inwestycyjne (stopy zwrotu z inwestycji na koniec 2017 r.), różnorodność oferty oraz ponoszone przez klientów koszty.

Najlepsze IKE w banku? Tu w zasadzie jedynym kryterium jest oprocentowanie. Najwyższe oferuje od lat Millennium – zarobimy rocznie 3 proc. Dalej jest Idea Bank – również 3 proc., ale tylko przez rok i to przy dosyć rygorystycznych obostrzeniach. Standardowo bank płaci odsetki w wysokości 2 proc. w skali roku. Na trzecim miejscu znajduje się mBank. Proponuje oprocentowanie zmienne uzależnione od WIBOR 1M (stawka obowiązująca na rynku międzybankowym) – obecnie 1,75 proc. rocznie.

Szeroki wybór

IKE jest konstrukcją prawną obejmującą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament