Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obrażanie kolegów z pracy nie ujdzie uwadze szefa

08 lutego 2018 | Kadry i Płace | Anna Borysewicz
źródło: Rzeczpospolita

procedury | Przepisy obligują pracowników do przestrzegania w firmie zasad współżycia społecznego. Chamskie zaczepki mogą skutkować nałożeniem upomnienia lub nagany.

Za nieprzestrzeganie przez podwładnego ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy zatrudniający może stosować m.in. karę nagany. Pozwala na to art. 108 § 1 pkt 2 kodeksu pracy. Natomiast samą organizację i porządek w procesie pracy oraz związane z tym prawa i obowiązki stron angażu ustala regulamin pracy (art. 104 § 1 k.p.).

Nie ma słowa o kulturze

Minimalną treść regulaminu, ale tylko w zakresie praw i obowiązków pracodawcy i pracowników związanych z porządkiem w procesie pracy, zawiera art. 1041 k.p. Nie ma w nim mowy o obligu kulturalnego zachowania wobec kolegów z firmy. Nie oznacza to jednak, że zakazane jest umieszczenie w regulaminie pracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament