Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus cię wyręczy, bank ułatwi kontakt

08 lutego 2018 | Moje pieniądze
źródło: AdobeStock

Podatki | Wniosek o rozliczenie PIT przez urząd skarbowy można złożyć w bankowości elektronicznej kilku instytucji Natalia Skwierawska

W zeszłym roku Ministerstwo Finansów zezwoliło, aby urzędy skarbowe rozliczały PIT za podatników. Wniosek o wypełnienie PIT przez skarbówkę należy zgłaszać online. W tym celu można wykorzystać na przykład swoje konto bankowe.

Taką usługę w systemie bankowości elektronicznej udostępniają dziś tylko trzy banki: BGŻ BNP Paribas, PKO BP i Raiffeisen Polbank. W samym PKO BP w zeszłym roku skorzystało z tej opcji około 13 tys. klientów.

Podpiszesz to, co sam wyliczysz

Część instytucji, w których można założyć Profil Zaufany, pozwala – po zalogowaniu się do systemu bankowego – złożyć podpis uwierzytelniający na PIT-ach składanych na stronie urzędu. To niewiele w porównaniu z tym, co oferują BGŻ BNP Paribas, PKO BP i Raiffeisen Polbank, ale rozwiązanie to pozwala na rozliczenie podatku bez wychodzenia z domu.

Każdy, kto ma założony Profil Zaufany, staje się wiarygodny dla różnych instytucji państwowych i finansowych. Usługę uruchomić można wykorzystując m.in. konto bankowe. To szybki i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament