Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo karne i wrażliwość

08 lutego 2018 | Kadry i Płace

Michał Tomczak, adwokat, prowadzi kancelarię Tomczak & Partnerzy Spółka Adwokacka

Słyszałem niedawno wywiad z Piotrem Ikonowiczem, moim przyjacielem z pięknych lat obalania Polski Ludowej (gdyby nie my, to na pewno nic takiego by nie nastąpiło). Ikonowicz jest radykalnym lewicowcem, walczy o prawa pracownicze niemalże obsesyjnie, w kraju, w którym łapczywość kapitalizmu oraz fatalna reputacja lewicowości czyni taką walkę dramatycznie trudną. Ikonowicz, w cywilu kochający brat Magdy Gessler, a więc swoistej ikony kapitalizmu, spędził dzieciństwo na Kubie po rewolucji Castro. Tym najbliżsi tłumaczą jego miłość do wszystkiego co lewicowe. Ale też taka postawa topowej inteligencji należy wprost do tradycji polskiej lewicowości, której to tradycji dzisiaj prawie nie widać. Sensem tej tradycji jest wrażliwość na sytuację tych wszystkich, którzy sami nie są w stanie swoich praw bronić.

Więc ja słucham Ikonowicza, czy się z nim zgadzam czy nie, nie dlatego, że spędziliśmy blisko kilka najlepszych lat życia, tylko że on jest diablo inteligentny i zdobywa się na takie syntezy rzeczywistości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament