Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyższe stypendium dla przyszłych urzędników

08 lutego 2018 | Prawo | Katarzyna Wójcik
źródło: materiały prasowe

Wojciech Federczyk | 3300 zł i renoma powinny przyciągnąć chętnych – mówi szef Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

Rz: Liczba kandydatów do KSAP z roku na rok maleje. Jeszcze kilka lat temu na jedno miejsce przypadało dziesięć osób, w 2017 r. niecałe pięć. Jak będzie w tym roku?

Wojciech Federczyk, dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej: Dokumenty można jeszcze składać do 23 lutego, ale zainteresowanie jest podobne do tego w ubiegłym roku. Szacujemy, że zgłosi się około 200 osób.

Jednym z czynników, które mogły spowodować mniejsze zainteresowanie rekrutacją, jest stypendium. Nie było waloryzowane od 2006 r. i wynosi 2400 brutto. Najprawdopodobniej zostanie wkrótce podniesione, i to aż o 900 zł – do 3300 zł.

Rozporządzenie w tej sprawie jeszcze się nie zmieniło.

Tak, ale budżet jest już zatwierdzony. Dotacja jest więc zapewniona. Wszystko wskazuje na to, że rozporządzenie zostanie podpisane przez premiera jeszcze w lutym.

Czyli możliwe, że po zakończeniu rekrutacji, bo trwa ona do 23 lutego.

Projekt rozporządzenia jest procedowany i dostępny na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Przewiduje on podniesienie kwot stypendiów od początku tego roku, czyli wstecz. Jest to pierwsza zmiana wysokości stypendium od 11 lat.

Na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament