Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Minister zdrowia łatwiej odwoła niepokornych

08 lutego 2018 | Prawo | Karolina Kowalska

PROcedury | Prawo podporządkowuje szefowi resortu zdrowia urzędników opiniujących leki do refundacji i znosi ich kadencyjność.

W środę członkowie Rady Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) obradowali nad refundacją profilaktycznego usunięcia jajników u kobiet obciążonych genetycznie ryzykiem zachorowania na raka. To ostatnia przełomowa kwestia, nad którą pochylili się obecni członkowie Rady, opiniującej dla ministra zdrowia, czy lek jest na tyle skuteczny i efektywny kosztowo, że powinien być refundowany. Kończą właśnie swoją sześcioletnią kadencję. A kolejni członkowie będą już funkcjonować na innych zasadach.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych z 25 maja 2017 r. ich odwołanie nie będzie zależało od ustawowych powodów, tylko od indywidualnej decyzji ministra zdrowia. Nowelizacja uchyliła art. 31s ust. 16 ustawy. Zgodnie z nim szef...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament