Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dom pod baczną obserwacją kamer

08 lutego 2018 | Moje pieniądze

Monitoring | System wizyjny IP wystarczy podłączyć do internetu. Ale żeby mieć transmisję na żywo, lepiej wybrać system AHD Barbara Mejssner

Systemy monitoringu (kamery plus rejestratory) mogą być analogowe, IP i hybrydowe. Pierwszy typ w zasadzie nie jest już rozwijany. Zastępuje go technologia IP. Pozwala ona na rejestrowanie obrazu o kilkakrotnie lepszej rozdzielczości. Często jest stosowana do ochrony domów i mieszkań.

Montaż takiego monitoringu nie jest skomplikowany. Można wykonać go samodzielnie. Do transmisji sygnału wykorzystuje się sieci lokalne LAN lub bezprzewodowe Wi-Fi. Nie ma więc konieczności inwestowania w dodatkową infrastrukturę, wystarczy zwykły dostęp do internetu. Obraz z kamer monitoringu można oglądać zarówno na komputerze, jak i na telefonie czy tablecie.

Jak wybrać zestaw

W sklepach są setki rodzajów kamer o wysokiej rozdzielczości i zdalnym sterowaniu. Przed zakupem urządzenia trzeba przede wszystkim określić, które miejsca powinny być monitorowane (gdzie jest łatwy dostęp do domu), co ma być widoczne na obrazie (jeśli chcemy, aby rejestrowane były twarze, tablice rejestracyjne, napisy na autach, kamery muszą mieć wysoką rozdzielczość),...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10972

Wydanie: 10972

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament