Jak wypis z Krajowego Rejestru Sądowego zgubił spółkę
firma | Przedsiębiorstwo transportowe posługujące się mechanicznymi środkami komunikacji odpowiada na zasadzie ryzyka – stwierdził Sąd Okręgowy w Płocku.
Zbyt szeroko określony zapis o działalności spółki może wpędzić ją w tarapaty. Spowodować to może, że zostanie uznana za przedsiębiorstwo wprowadzane w ruch za pomocą sił przyrody, a co za tym idzie, będzie odpowiadać na drodze cywilnej na zasadzie ryzyka. Przekonała się o tym pewna firma z branży logistycznej.
W Krajowym Rejestrze Sądowym jako przedmiot swojej działalności wpisała kilkanaście pozycji. Wśród nich był: transport drogowy towarów, magazynowanie i przechowywanie ich, działalność pocztowa i kurierska, konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych a nawet działalność organizatorów turystyki.
Na terenie magazynu spółki miał miejsce wypadek. Zatrudniony za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej Michał P. razem z innym pracownikiem demontował osłonę chłodnicy kombajnu tzw. „puzon", która znajduje się przy silniku kombajnu na wysokości około 3 metrów. W trakcie prac osłona zsunęła się i uderzyła w nogę Michała P. Na skutek wypadku mężczyzna doznał zerwania mięśnia dwugłowego łydki lewej nogi.
Dwa miesiące korzystał ze zwolnienia lekarskiego (noga w gipsie) i z rehabilitacji, a jego niezdolność do pracy okazała się przyczyną rozwiązania umowy o pracę tymczasową.
Zdarzenie zgłoszon0 jako wypadek przy pracy. Zespół powypadkowy stwierdził, że przyczyną wypadku był...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta