Banki udostępniają przestrzeń do pracy
Coworking staje się elementem placówek kolejnych instytucji finansowych.
Maciej Rudke
Banki, mimo że systematycznie zmniejszają liczbę swoich tradycyjnych placówek – przez pięć lat ubyło ich dwa tysiące i obecnie w Polsce jest ich 13,37 tys. – nie skupiają się jedynie na redukcji sieci. Trwa także jej przebudowa pod względem formy i funkcjonalności.
Nie tylko transakcje
Banki starają się na nowo wymyślić swoje placówki i nadać im funkcje, których potrzebują klienci. Większy nacisk kładą na funkcje doradcze i relacyjne, mniejszy – na transakcyjne, z których zdecydowaną większość można przeprowadzić dziś przez internet (z korzyścią dla klienta i banku). Jednym z najnowszych pomysłów banków jest przestrzeń coworkingowa, czyli miejsce w placówce udostępniane klientom banku, aby mogli w nim pracować.
Pionierem w Polsce pod tym względem był Idea Bank, który wprowadził takie miejsca (nazwał je z języka angielskiego hubami) w 2015 r. – W takich placówkach są bezpłatne miejsca do pracy czy sale konferencyjne, ale można w nich skorzystać także z porady wykwalifikowanego doradcy czy oferty usług bankowych. Obecnie klienci banku mają do dyspozycji osiem Idea Hubów zlokalizowanych w największych miastach w Polsce – mówi Marta Bloch, project manager...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta