Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uzasadniona odmowa wydania zaświadczenia o udzieleniu pomocy de minimis

03 lipca 2018 | Dobra Firma | Danuta Frey

Trzeba wykazać bezpośredni związek między przeznaczeniem środków finansowych z pomocy 
de minimis, a poprawą sytuacji konkretnego niepełnosprawnego pracownika.

Prezydent Łodzi odmówił spółce z o.o. wydania zaświadczenia o udzieleniu pomocy de minimis na zakup dodatkowego wyposażenia samochodu. Zgodnie z rozporządzeniami unijnymi i polskimi przepisami, przedsiębiorcy mogą z takiej pomocy korzystać do wysokości 200 tys. euro, przedsiębiorcy transportowi — do 100 tys. euro, a rolnicy do 15 tys. euro w ciągu trzech lat podatkowych. Jest ona udzielana na podstawie ordynacji podatkowej. Najczęściej w postaci dotacji, np. z funduszy unijnych, ulg podatkowych, zwolnień z różnych opłat, czy preferencyjnych kredytów i pożyczek. Każda instytucja, udzielająca pomocy de minimis, ma obowiązek wystawienia zaświadczenia na żądanie wnioskodawcy.

Do prezydenta Łodzi spółka złożyła wniosek o wydanie zaświadczenia o uzyskaniu pomocy de minimis w postaci zwolnienia od podatku od nieruchomości na zakup dodatkowego wyposażenia samochodu Honda CR-V, zakupionego dla niepełnosprawnego pracownika. Spółka wydatkowała na ten pojazd 39 tys. zł (9 tys. euro) z Zakładowego Funduszu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11092

Wydanie: 11092

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament