Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepsze drogi, grubsze portfele i moda nakręcają branżę

03 lipca 2018 | Ekonomia | Grzegorz Balawender
≥Holele w Polsce mają dobrą przyszłość – zgodzili się uczestnicy debaty prowadzonej przez dziennkarza „Rzeczpospolitej” Pawła Rożyńskiego.  Jednak dynamika przychodów już nie jest taka duża, w przeciwieństwie do rosnącej dynamika kosztów. Palącym problemem jest brak pracowników
autor zdjęcia: Milena Marciniak
źródło: Fotorzepa
≥Holele w Polsce mają dobrą przyszłość – zgodzili się uczestnicy debaty prowadzonej przez dziennkarza „Rzeczpospolitej” Pawła Rożyńskiego. Jednak dynamika przychodów już nie jest taka duża, w przeciwieństwie do rosnącej dynamika kosztów. Palącym problemem jest brak pracowników

Rynek hoteli | Kiedy na Euro 2012 powstawały liczne hotele, eksperci ostrzegali, że to szaleństwo, a połowa obiektów zbankrutuje. Tymczasem inwestycji wciąż przybywa, podobnie jak klientów.

 

Inwestowanie w hotel tylko dlatego, żeby zrobić żonie przyjemność, nie jest najlepszym pomysłem. Mimo boomu w branży wiele nieprzemyślanych inwestycji ma problemy. Doświadczeni hotelarze jednak patrzą w przyszłość z optymizmem, a banki same zgłaszają się do nich, aby sfinansować kolejne obiekty. To wnioski z debaty „Przyszłość rynku hotelowego w Polsce: nowe formaty, obiekty, trendy, rozwój" zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą".

Kiedy na Euro 2012 powstawały liczne hotele, wielu ekspertów ostrzegało, że to szaleństwo, a połowa obiektów zbankrutuje. Tymczasem hotele wciąż się buduje, prognozy są dobre. Polska jest najbardziej atrakcyjnym rynkiem do przejęć i inwestycji w tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Euro 2012 dało impuls

Marcin Szewczykowski, członek zarządu i dyrektor finansowy Orbisu, zaznaczył, że największą zaletą Euro 2012 była poprawa infrastruktury. W Polsce zdecydowanie poprawiła się jakość podróżowania między dużymi miastami. – Ostatnie lata pokazują, że społeczeństwo się bogaci, czas potrzebny do przemieszczenia się między miastami jest dużo mniejszy. To poprawia znacząco wyniki naszych hoteli podczas weekendów – tłumaczył.

Polska to także bardzo bezpieczny kierunek. Po zachłyśnięciu się wizytami w dużych miastach europejskich nastała moda na podróżowanie po kraju czy najbliższych sąsiadach....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11092

Wydanie: 11092

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament