Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadchodzi sądny dzień na szczytach Temidy

03 lipca 2018 | Prawo | Wojciech Tumidalski

Wymiar Sprawiedliwości | Wkrótce dowiemy się, czy – i kogo – prezydent wyznaczy do kierowania Sądem Najwyższym po usunięciu prof. Małgorzaty Gersdorf.

 

Z wypowiedzi publicznych prezydenckich ministrów wynika, że we wtorek postanowieniem prezydenta pierwsza prezes SN Małgorzata Gersdorf zostanie przeniesiona w stan spoczynku. Może Andrzej Duda wskaże też sędziego SN tymczasowo kierującego pracą tego sądu. Tu jednak jest wielka niewiadoma. Jak wynika z wypowiedzi naszych rozmówców z Pałacu Prezydenckiego pytanych o poszukiwanie kandydata, „nie wygląda to dobrze" i „sytuacja jest bardzo trudna". Może się więc okazać, że jeśli władza nie będzie uznawać prof. Gersdorf, sądem pokieruje najstarszy stażem prezes jednej z izb SN. Wniosku do prezydenta o zgodę na dalsze orzekanie prof. Gersdorf nie składała, bo uznaje, że jego podstawa jest niekonstytucyjna. Zapowiada, że 4 lipca zamierza przyjść do pracy, tak jak dotychczas.

Uroczyste powitanie

Z tego, co już wiadomo, 4 lipca przed siedzibą SN mają się zgromadzić sędziowie, by powitać w pracy dotychczasową pierwszą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11092

Wydanie: 11092

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament