Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bardzo rodzinna, ale z charakterem

03 lipca 2018 | Ekonomia | Wojciech Romański
<Ceny skody octavii RS zaczynają się od 130,4 tys. zł (kombi 135,7 tys. zł) ze skrzynią ręczną i od 138,4 tys. zł (kombi 143,7 tys. zł) z 7-biegową skrzynią DSG siedmiobiegową skrzynią DSG
autor zdjęcia: Wojciech Romański
źródło: Fotorzepa

Test długodystansowy | Czy skoda może budzić emocje? Wydaje się to niemożliwe. Jednak usportowiona wersja RS każe spojrzeć na octavię z innej strony.

 

Można by rzec, że to właśnie do skody najbardziej pasuje slogan Volkswagena „das Auto". Samochód, którego głównym i zasadniczym celem jest dobrze i bezpiecznie jeździć, a nie jakoś szczególnie wyglądać. W tej ostatniej kategorii mamy wręcz do czynienia z benchmarkiem politycznej poprawności. Po części to wynik polityki koncernu VAG, który kiedyś zdecydował, że temperament mają okazywać audi i seat, a kierowcom, którzy nie oczekują, że ich auta dostarczą im jakichś szczególnych uniesień, mają wiernie służyć volkswageny i skody. Tyle że w tym obrazku od razu powstała niewielka, ale istotna skaza – to cała paleta mocnych wersji VW spod znaku GTI i RS w przypadku skody.

Oba koncepty łączy jedno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11092

Wydanie: 11092

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament