Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracodawcy wzmocnią swoją kadrę naukową

10 sierpnia 2018 | Biznes i finanse | Michał Kołtuniak

FUNDUSZE UNIJNE | Rusza nowy program finansowany ze środków Unii Europejskiej. Ma on wzmocnić kadrę odpowiedzialną za doskonalenie produktów i wprowadzanie na rynek innowacji.

 

Ponad 15 mln złotych z programu „Inteligentny rozwój" przeznaczono dla przedsiębiorstw w ramach nowej inicjatywy „TOP100 Innowatorzy Gospodarki". Jej celem jest wsparcie procesu zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Dzięki nowemu programowi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie finansowe (pomoc de minimis) na organizację staży zagranicznych dla swoich pracowników w renomowanych jednostkach naukowych lub w przedsiębiorstwach posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej oraz wprowadzania ich wyników do gospodarki w postaci nowych towarów, usług, procesów lub technologii.

Teoria i praktyka

Staże te powinny umożliwiać oddelegowanym na nie osobom pracę nad projektami badawczymi lub projektami wdrożeniowymi, w charakterze członków zespołów do spraw wdrożenia, w instytucjach przyjmujących, zgodnie z zasadą „learning by doing", w celu nabycia:

∑ wiedzy z zakresu zarządzania badaniami naukowymi i wdrażania ich wyników w obszarach takich jak: marketing i zarządzanie, negocjacje, rozwiązywanie konfliktów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11125

Wydanie: 11125

Spis treści

Opinie

Zamów abonament