Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Natura, czyli wielkie miejskie marzenie

10 sierpnia 2018 | Nieruchomości | Olgierd Roman Dziekoński

W większości mieszkamy w miastach, 
ale marzymy o naturze, szczególnie teraz, gdy jest tak gorąco. Jak stworzyć swoisty ekosystem przyrody w mieście? Czy miasta mogą się stawać ogrodami?

Natura to również zwierzęta. Jakie więc miasto stworzyć dla nich, tak abyśmy mieli poczucie natury? Zwierząt w mieście jest sporo. Tych udomowionych i tych dzikich. Z domowych to głównie psy. Wg Euromonitora jest ich w Polsce 7 mln. Aż 80 proc. spośród tych 48 proc. z nas ,którzy maja jakieś zwierzę, ma psa, kota – 44 proc., ptaki to już tylko 4 proc. Oczywiście, więcej jest na wsi, bo tam 92 proc. ma psa, a w mieście średniej wielkości – tylko 60 proc., a kota – 28 proc.

Jest też wiele zwierząt bezdomnych. Co roku ponad 70 tys. psów jest przyjmowanych do schronisk zwierząt prowadzonych przez gminy. Część z nich znajduje nowych właścicieli. Co ważne, aż 80 proc. z nas uważa, że dzieci powinny się wychować w towarzystwie zwierząt domowych, 13 proc. jest przeciwnego zdania. Bo też uważamy, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11125

Wydanie: 11125

Spis treści

Opinie

Zamów abonament