Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczyt goni szczyt

10 sierpnia 2018 | Kraj
Marszałek Marek Kuchciński (na zdjęciu z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim) był niedawno gospodarzem Szczytu Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej
autor zdjęcia: Agnieszka Śnieżko
źródło: East News Warszawa
Marszałek Marek Kuchciński (na zdjęciu z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim) był niedawno gospodarzem Szczytu Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej

parlament | Opozycja zaniepokojona niezwykłą aktywnością dyplomatyczną marszałka Marka Kuchcińskiego. wiktor ferfecki

12 lipca odbył się w Sejmie i Senacie Szczyt Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej. Z tej okazji straż marszałkowska po raz pierwszy w historii użyła broni paradnej: szabel. Funkcjonariusze salutowali z ich użyciem m.in. przewodniczącemu parlamentu Czech Radkowi Vondraczkowi i szefowi litewskiego Seimasu Viktorasowi Pranckietisowi, ale też takim tuzom, jak wicemarszałek z Białorusi Bolesław Pirsztuk. Później goście usiedli w Senacie, a przy ich miejscach ułożono tekturki z flagami i nazwami państw po angielsku.

W przyszłym roku czeka nas powtórka. Jak ustaliła „Rzeczpospolita", marszałek Sejmu Marek Kuchciński zaplanował kolejny szczyt o tej samej nazwie.

– Pan marszałek poczuł, że jest drugą osobą w państwie, jednak dyplomacja powinna być domeną MSZ i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11125

Wydanie: 11125

Spis treści

Opinie

Zamów abonament